Regnskap: Morselskap
ResultatregnskapFOR PERIODEN 1. JANUAR – 31. DESEMBER
| Beløp i NOK 1 000 | Note | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter og driftskostnader | |||
| Salgsinntekter | 1,11 | 85 110 | 82 096 |
| Leieinntekter | 392 | 520 | |
| Annen driftsinntekt | 0 | 393 | |
| Sum driftsinntekter | 85 502 | 83 009 | |
| Varekostnader | -2 711 | -6 | |
| Lønnskostnader m.m. | 2,3 | -149 150 | -153 478 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | 6 | -412 | -550 |
| Annen driftskostnad | 2,11 | -49 364 | -52 458 |
| Sum driftskostnader | -201 637 | -206 492 | |
| Driftsresultat | -116 135 | -123 483 | |
| Finansinntekter og finanskostnader | |||
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 53 653 | 61 600 | |
| Annen renteinntekt | 11 | 20 484 | 16 469 |
| Annen finansinntekt | 4 | 295 716 | 332 847 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | -49 199 | -49 300 | |
| Annen rentekostnad | -6 659 | -7 697 | |
| Annen finanskostnad | 4 | -73 566 | -120 139 |
| Øvrige gevinster (-tap), netto | 21 655 | 2 592 | |
| Resultat av finansposter | 262 084 | 236 372 | |
| Resultat før skattekostnad | 145 949 | 112 889 | |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 5 | -31 903 | -48 236 |
| Ordinært resultat | 114 046 | 64 653 | |
| Årsoverskudd (Årsunderskudd) | 114 046 | 64 653 | |
| Overføringer | |||
| Foreslått utbytte | 93 766 | 117 207 | |
| Avsatt til/ overført fra annen egenkapital | 20 280 | -52 554 | |
| Sum overføringer | 114 046 | 64 653 |
BalansePER 31. DESEMBER
| Beløp i NOK 1 000 | Note | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Eiendeler | |||
| Anleggsmidler | - | ||
| Immaterielle eiendeler | - | ||
| Utsatt skattefordel | 5 | 783 | 866 |
| Sum immaterielle eiendeler | 783 | 866 | |
| Varige driftsmidler | |||
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 6 | 3 476 | 3 476 |
| Driftsløsøre, inventar o.a. utstyr | 6 | 813 | 1 225 |
| Sum varige driftsmidler | 4 289 | 4 701 | |
| Finansielle anleggsmidler | |||
| Investeringer i datterselskap | 7 | 1 565 810 | 1 473 298 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 7 | 152 890 | 110 239 |
| Investering i andre aksjer | 0 | - | |
| Andre fordringer | 8,9,10 | 1 098 940 | 1 027 228 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 817 640 | 2 610 765 | |
| Sum anleggsmidler | 2 822 712 | 2 616 332 | |
| Omløpsmidler | |||
| Fordringer | |||
| Kundefordringer | 8,9,10, | 17 933 | 6 033 |
| Andre fordringer på selskap i samme konsern | 10 | 233 392 | 308 007 |
| Andre fordringer | 5 675 | 10 555 | |
| Sum fordringer | 257 000 | 324 595 | |
| Bankinnskudd, kontanter o.l. | 12 | 715 | 155 500 |
| Sum omløpsmidler | 257 715 | 480 095 | |
| Sum eiendeler | 3 080 427 | 3 096 427 |
BALANSE (FORTS.)PER 31. DESEMBER
| Beløp i NOK 1 000 | Note | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Egenkapital og gjeld | |||
| Innskutt egenkapital | |||
| Aksjekapital | 13,14 | 187 531 | 187 531 |
| Egne aksjer | 14 | -156 | -14 |
| Overkursfond | 14 | 1 395 478 | 1 395 478 |
| Annen innskutt egenkapital | 14 | 397 776 | 381 153 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 980 629 | 1 964 148 | |
| Sum egenkapital | 1 980 629 | 1 964 148 | |
| Gjeld | |||
| Avsetning for forpliktelser | |||
| Pensjonsforpliktelser | 3 | 2 315 | 2 086 |
| Sum avsetning for forpliktelser | 2 315 | 2 086 | |
| Annen langsiktig gjeld | |||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | |
| Øvrig langsiktig gjeld | 8,10 | 807 102 | 810 619 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 807 102 | 810 619 | |
| Kortsiktig gjeld | |||
| Leverandørgjeld | 10,11 | 5 426 | 4 511 |
| Betalbar skatt | 5 | 0 | 19 167 |
| Skyldig offentlige avgifter | 18 128 | 17 820 | |
| Utbytte | 14 | 93 766 | 117 207 |
| Gjeld til selskap i samme konsern | 10 | 144 634 | 131 695 |
| Annen kortsiktig gjeld | 28 427 | 29 174 | |
| Sum kortsiktig gjeld | 290 381 | 319 574 | |
| Sum gjeld | 1 099 798 | 1 132 279 | |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 080 427 | 3 096 427 |
Wrepit PDF: Avoid Page Break Between
Oslo, 18. mars 2026
KontantstrømoppstillingFOR PERIODEN 1. JANUAR – 31. DESEMBER
| Beløp i NOK 1 000 | Note | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Kontantstrømmer fra operasjonelle aktiviteter | |||
| Ordinært resultat før skattekostnad | 145 949 | 112 889 | |
| Nedskrivning anleggsmidler | 68 770 | - | |
| Periodens betalte skatt | -19 167 | -62 798 | |
| Avskrivning på immaterielle eiendeler og varige driftsmidler | 6 | 412 | 550 |
| Resultatandel (fra DS/TS) fratrukket utdelinger fra selskapet | - | 1 200 | |
| Endring i kundefordringer | -11 900 | 7 724 | |
| Endring i leverandørgjeld | 915 | -1 582 | |
| Endring i andre tidsavgrensingsposter*) | -230 423 | -187 544 | |
| Netto kontantstrøm fra operasjonelle aktiviteter | -45 444 | -129 561 | |
| Kontantstrøm fra investeringsaktiviteter | |||
| Innbetalinger ved salg av varige driftsmidler | - | - | |
| Utbetalinger ved kjøp av varige driftsmidler | - | -907 | |
| Innbetalinger ved salg av datterselskap og tilknyttede selskap | 44 388 | 200 | |
| Utbetalinger ved kjøp av datterselskap og tilknyttede selskap | -58 198 | -25 343 | |
| Innbetalinger ved avgang andre investeringer og tilbakebetaling av lånefordringer | 41 305 | 53 819 | |
| Utbetalinger ved tilgang andre investeringer og lånefordringer | -185 328 | -92 220 | |
| Netto kontantstrøm fra investeringsaktiviteter | -157 833 | -64 451 | |
| Kontantstrømmer fra finansieringsaktiviteter | |||
| Innbetalinger av konsernbidrag fra datterselskaper | 308 007 | 452 851 | |
| Utbetalinger av konsernbidrag til datterselskaper | -131 695 | -55 451 | |
| Utbetalinger av utbytte | -117 207 | -93 640 | |
| Tilbakekjøp av egne aksjer i Selvaag Bolig ASA | 14 | -27 807 | -23 036 |
| Salg av egne aksjer i Selvaag Bolig ASA | 17 194 | 18 157 | |
| Netto kontantstrømmer fra finansieringsaktiviteter | 48 492 | 298 881 | |
| Netto kontantstrøm for perioden | -154 785 | 104 869 | |
| Kontanter og kontantekvivalenter ved periodens begynnelse | 155 500 | 50 631 | |
| Kontanter og kontantekvivalenter ved periodens slutt | 715 | 155 500 | |
| *) Endring i andre tidsavgreningsposter består i hovedsak av nedskrivning av investeringer i datterselskaper og inntektsført konsernbidrag som ikke har kontanteffekt. | |||
Regnskapsprinsipper
Regnskapsprinsipper
Årsregnskapet er satt opp i samsvar med regnskapsloven og god regnskapsskikk i Norge.
Bruk av estimater
Utarbeidelse av regnskap i samsvar med regnskapsloven krever bruk av estimater. Videre krever anvendelse av selskapets regnskapsprinsipper at ledelsen må utøve skjønn. Områder som i stor grad inneholder slike skjønnsmessige vurderinger, høy grad av kompleksitet, eller områder hvor forutsetninger og estimater er vesentlige for årsregnskapet, er beskrevet i notene.
Salgsinntekter
Inntekter ved salg av varer og tjenester vurderes til virkelig verdi av vederlaget, netto etter fradrag for merverdiavgift. Salg av varer resultatføres når selskapet har levert sine produkter til kunden og det ikke er uoppfylte forpliktelser som kan påvirke kundens aksept av leveringen. Avsetning til forventede garantiarbeider føres som kostnad og avsetning for forpliktelser.
Tjenester inntektsføres i takt med utførelsen.
Klassifisering av balanseposter
Eiendeler bestemt til varig eie eller bruk klassifiseres som anleggsmidler. Eiendeler som er tilknyttet varekretsløpet klassifiseres som omløpsmidler. Fordringer for øvrig klassifiseres som omløpsmidler hvis de skal tilbakebetales innen ett år. For gjeld legges analoge kriterier til grunn. Første års avdrag på langsiktige fordringer og langsiktig gjeld klassifiseres likevel ikke som omløpsmiddel og kortsiktig gjeld.
Anskaffelseskost
Anskaffelseskost for eiendeler omfatter kjøpesummen, med fradrag for bonuser, rabatter og lignende, og med tillegg for kjøpsutgifter (frakt, toll, offentlige avgifter som ikke refunderes og andre direkte kjøpsutgifter). Ved kjøp i utenlandsk valuta balanseføres eiendelen til kursen på transaksjonstidspunktet.
For varige driftsmidler og immaterielle eiendeler omfatter anskaffelseskost også direkte utgifter for å klargjøre eiendelen for bruk, for eksempel utgifter til testing av eiendelen.
Renter knyttet til tilvirkning av anleggsmidler kostnadsføres.
Immaterielle eiendeler
Utgifter til egne utviklingsaktiviteter kostnadsføres løpende.
Utgifter til andre immaterielle eiendeler balanseføres i den grad det kan identifiseres en fremtidig økonomisk fordel knyttet til utvikling av en identifiserbar immateriell eiendel og utgiftene kan måles pålitelig. I motsatt fall kostnadsføres slike utgifter løpende.
Varige driftsmidler
Tomter avskrives ikke. Andre varige driftsmidler balanseføres og avskrives lineært til restverdi over driftsmidlenes forventede utnyttbare levetid. Ved endring i avskrivningsplan fordeles virkningen over gjenværende avskrivningstid ("knekkpunktmetoden"). Vedlikehold av driftsmidler kostnadsføres løpende som driftskostnader. Påkostninger og forbedringer tillegges driftsmiddelets kostpris og avskrives i takt med driftsmiddelet. Skillet mellom vedlikehold og påkostning/forbedring regnes i forhold til driftsmiddelets stand ved kjøpet.
Leide (leasede) driftsmidler balanseføres som driftsmidler hvis leiekontrakten anses som finansiell.
Investeringer i andre selskaper
Med unntak for kortsiktige investeringer i børsnoterte aksjer, brukes kostmetoden som prinsipp for investeringer i andre selskaper. Kostprisen økes når midler tilføres ved kapitalutvidelse, eller når det gis konsernbidrag til datterselskap. Mottatte utdelinger resultatføres i utgangspunktet som inntekt. Utdelinger som overstiger andel av opptjent egenkapital etter kjøpet føres som reduksjon av anskaffelseskost. Utbytte/konsernbidrag fra datterselskap regnskapsføres det samme året som datterselskapet avsetter beløpet. Utbytte fra andre selskaper regnskapsføres som finansinntekt når det er vedtatt.
Nedskrivning av anleggsmidler
Ved indikasjon på at balanseført verdi av et anleggsmiddel er høyere enn virkelig verdi, foretas det test for verdifall. Testen foretas for det laveste nivå av anleggsmidler som har selvstendige kontantstrømmer. Hvis balanseført verdi er høyere enn både salgsverdi og gjenvinnbart beløp (nåverdi ved fortsatt bruk/eie), foretas det nedskrivning til det høyeste av salgsverdi og gjenvinnbart beløp.
Tidligere nedskrivninger, med unntak for nedskrivning av goodwill, reverseres hvis forutsetningene for nedskrivningen ikke lenger er til stede.
Varelager og bygg i arbeid
Varer vurderes til det laveste av anskaffelseskost (etter FIFO-prinsippet) og virkelig verdi. Kostprisen for tilvirkede varer inkluderer direkte materialer og lønnskostnader med tillegg av en forholdsmessig andel av indirekte kostnader.
Ved utbygging av boliger i egenregi benytter selskapet løpende avregningsmetode, der inntektsføringen av prosjektfortjeneste begrenses til den relative andelen av prosjektet som er solgt.
Den praktiske konsekvensen av det benyttede regnskapsprinsippet er at i prosjektperioden blir totalt medgåtte prosjektkostnader utgiftsført som varekostnad, og prosjektverdi (kostnader pluss andel fortjeneste) blir inntektsført og aktivert i balansen. Prosjektverdi redusert med innbetalinger fra kunder blir normalt oppført som varer i arbeid. Hvis betalinger fra kunde overstiger opptjent kontraktsinntekt blir det overskytende oppført som forskudd fra kunde.
Når prosjektet er ferdig, overføres kostpris på usolgte boliger til varelager, og dermed reduseres driftsinntekter og varekostnader med usolgte boligers kostpris. Dette kan i enkelte situasjoner ved prosjektets avslutning gi lav eller negativ driftsinntekt/varekostnad i selskapets årsregnskap.
Anleggskontrakter
Arbeid under utførelse knyttet til fastpriskontrakter med lang tilvirkningstid vurderes etter løpende avregningsmetode. Fullførelsesgraden beregnes som påløpte kostnader i prosent av forventet totalkostnad. Totalkostnaden revurderes løpende. For prosjekter som antas å gi tap, kostnadsføres hele det beregnede tapet umiddelbart.
Fordringer
Kundefordringer føres i balansen etter fradrag for avsetning til forventede tap. Avsetning til tap er gjort på grunnlag av individuell vurdering av fordringene og en tilleggsavsetning som skal dekke øvrige påregnelige tap. Vesentlige økonomiske problemer hos kunden, sannsynligheten for at kunden vil gå konkurs eller gjennomgå økonomisk restrukturering og utsettelser og mangler ved betalinger anses som indikatorer på at kundefordringer må nedskrives.
Andre fordringer, både omløpsfordringer og anleggsfordringer, føres opp til det laveste av pålydende og virkelig verdi. Virkelig verdi er nåverdien av forventede framtidige innbetalinger. Det foretas likevel ikke neddiskontering når effekten av neddiskontering er uvesentlig for regnskapet. Avsetning til tap vurderes på samme måte som for kundefordringer.
Utenlandsk valuta
Fordringer og gjeld i utenlandsk valuta vurderes etter kursen ved regnskapsårets slutt. Kursgevinster og kurstap knyttet til varesalg og varekjøp i utenlandsk valuta føres som salgsinntekter og varekostnad.
Gjeld
Lån innregnes første gang til virkelig verdi fratrukket transaksjonskostnader. Lån måles deretter til amortisert kost; forskjeller mellom det utbetalte lånebeløpet (fratrukket transaksjonskostnader) og innløsningsverdi innregnes i resultatregnskapet over låneperioden ved bruk av effektiv rentemetoden.
Lån klassifiseres som kortsiktig gjeld med mindre konsernet har en ubetinget rett til å utsette nedbetaling av gjeld i minst 12 måneder etter utløpet av rapporteringsperioden.
Garantiarbeider/reklamasjoner
Garantiarbeider/reklamasjoner knyttet til avsluttede salg vurderes til antatt kostnad for slikt arbeid. Estimatet beregnes med utgangspunkt i historiske tall for garantiarbeider, men korrigert for forventet avvik på grunn av for eksempel endring i kvalitetssikringsrutiner og endring i produktspekter. Avsetningen føres opp under "Annen kortsiktig gjeld", og endringen i avsetningen kostnadsføres.
Pensjoner
Regnskapsføring av pensjoner skjer i samsvar med Norsk RegnskapsStandard "Pensjonskostnader".
Innskuddsplaner periodiseres etter sammenstillingsprinsippet. Årets innskudd til pensjonsordningen kostnadsføres. AFP-forpliktelser innenfor LO/NHO-ordningen er en ytelsebasert flerforetaksordning, men regnskapsføres som en innskuddsbasert ordning da den ikke er målbar.
Skatt
Skattekostnaden i resultatregnskapet omfatter både periodens betalbare skatt og endring i utsatt skatt. Utsatt skatt beregnes med aktuell skattesats på grunnlag av de midlertidige forskjeller som eksisterer mellom regnskapsmessige og skattemessige verdier, samt eventuelt ligningsmessig underskudd til fremføring ved utgangen av regnskapsåret. Skatteøkende og skattereduserende midlertidige forskjeller som reverserer eller kan reversere i samme periode er utlignet. Oppføring av utsatt skattefordel på netto skattereduserende forskjeller som ikke er utlignet og underskudd til fremføring, begrunnes med antatt fremtidig inntjening. Utsatt skatt og skattefordel som kan balanseføres oppføres netto i balansen.
Skattereduksjon ved avgitt konsernbidrag, og skatt på mottatt konsernbidrag som føres til reduksjon av kostpris eller direkte mot egenkapitalen, føres direkte mot skatt i balansen (mot betalbar skatt hvis konsernbidraget har virkning på betalbar skatt og mot utsatt skatt hvis konsernbidraget har virkning på utsatt skatt).
Utsatt skatt regnskapsføres til nominelt beløp.
Kontantstrømoppstilling
Kontantstrømoppstillingen utarbeides etter den indirekte metoden. Kontanter og kontantekvivalenter omfatter kontanter, bankinnskudd og andre kortsiktige, likvide plasseringer som umiddelbart og med uvesentlig kursrisiko kan konverteres til kjente kontantbeløp og med gjenværende løpetid mindre enn tre måneder fra anskaffelsesdato.
Lille Løren Park, Oslo
Noter
NOTE 1 SALGSINNTEKTER
| Salgsinntekter består av: | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Prosjektledelse og forretningsførsel | 57 474 | 48 643 |
| Andre salgsinntekter | 27 636 | 33 453 |
| Sum | 85 110 | 82 096 |
Salgsinntektene relaterer seg til omsetning i Norge.
NOTE 2 LØNNSKOSTNADER, ANTALL ANSATTE, GODTGJØRELSE, LÅN TIL ANSATTE M.M.
| Lønnskostnad | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Lønn | 118 662 | 118 767 |
| Arbeidsgiveravgift | 17 967 | 21 199 |
| Pensjon | 5 771 | 5 802 |
| Andre personalkostnader | 6 750 | 7 710 |
| Sum | 149 150 | 153 478 |
| Gjennomsnittlig antall ansatte | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| 57 | 56 |
| Lønn | Bonus | Aksjekjøpsprogram | Pensjon | Annet | Sum | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Godtgjørelse til adm. dir - Sverre Molvik | 4 280 | 3 979 | 1 850 | 127 | 259 | 10 495 |
Selskapet har et aksjespareprogram for selskapets ansatte som jobber mer enn 50 prosent stilling og et aksjekjøpsprogram for ledende ansatte, som omtalt i punkt 3 i avsnitt for eierstyring og selskapsledelse. Det er i 2025 gitt rabatt til ansatte ved kjøp av aksjer på TNOK 6 702 (TNOK 7 153 i 2024). Rabatten inngår i lønnskostnaden.
For godtgjørelser til andre ledende ansatte og aksjer eiet av ledelsen og styremedlemmer vises det til lederlønnsrapporten til Selvaag Bolig ASA, publisert på konsernets hjemmesider.
Det er utbetalt TNOK 2 817 i styrehonorar i 2025.
| Kostnadsført godtgjørelse til revisor | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Lovpålagt revisjon (inkl. teknisk bistand med årsregnskap) | 1 848 | 1 606 |
| Andre attestasjonstjenester | 218 | 325 |
| Skatterådgivning (inkl. teknisk bistand med ligningspapirer) | - | - |
| Annen bistand | - | - |
| Sum godtgjørelse til revisor | 2 066 | 1 931 |
NOTE 3 PENSJONER
Foretaket er pliktig til å ha tjenestepensjonsordning etter lov om obligatorisk tjenestepensjon, og har pensjonsordning som oppfyller kravene etter denne loven.
Innskuddspensjon
Selvaag Bolig ASA har en innskuddsordning for alle ansatte.
AFP-pensjon
Selskapet har også en avtalefestet førtidspensjonsordning (AFP) som totalt omfatter 65 ansatte. Den nye AFP-ordningen, som gjelder fra og med 1. januar 2011, er å anse som en ytelsesbasert flerforetaksordning, men regnskapsføres som en innskuddsordning frem til det foreligger pålitelig og tilstrekkelig informasjon slik at selskapet kan regnskapsføre sin proporsjonale andel av pensjonskostnad, pensjonsforpliktelse og pensjonsmidler i ordningen. Selskapets forpliktelser er dermed ikke balanseført som gjeld.
AFP-forpliktelsen etter den gamle ordningen var balanseført som gjeld, og ble inntektsført i 2010, med unntak for den forpliktelsen som knytter seg til forventet utbetaling på underdekningen i den gamle AFP-ordningen.
Andre usikrede ordninger
Selskapet har også andre usikrede ordninger der forpliktelsen årlig blir beregnet og bokført.
| Pensjonskostnader | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Pensjonskostnad - IBP/UFP | 4 784 | 4 782 |
| Øvrige pensjonskostnader (inkl. AFP) | 987 | 1 020 |
| Netto pensjonskostnader | 5 771 | 5 802 |
| Pensjonsforpliktelser | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Avtalefestet pensjon (AFP) | - | - |
| Andre pensjonsavtaler | 2 315 | 2 086 |
| Sum netto pensjonsforpliktelser | 2 315 | 2 086 |
| Økonomiske forutsetninger | ||
|---|---|---|
| Antall personer udekkede ordninger | 1 | 1 |
| Diskonteringsrente | 4,00% | 3,90% |
| Forventet lønnsregulering/pensjonsøkning | 4,00% | 4,00% |
| G-regulering | 3,75% | 3,75% |
| Forventet uttaksprosent AFP-ordningen | 50,00% | 50,00% |
NOTE 4 ANNEN FINANSINNTEKT OG -KOSTNAD
| Annen finanskostnad består av: | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Nedskrivninger | 300 | 1 200 |
| Valuta | 61 | 7 |
| Nedskrivning på aksjer i datter | 68 470 | 118 862 |
| Annen finanskostnad (garantier og amortisert kost m.m) | 4 735 | 69 |
| Sum | 73 566 | 120 139 |
Andre finansinntekter på MNOK 295,7 (MNOK 332,8) består av konsernbidrag fra datterselskaper på MNOK 233,2 (MNOK 307,8) og utbytte fra felleskontrollerte selskaper på MNOK 62,5 (MNOK 25).
NOTE 5 SKATT
| Beregning av utsatt skatt/utsatt skattefordel | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Midlertidige forskjeller | ||
| Varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | -2 304 | -2 677 |
| Netto pensjonsmidler/-forpliktelser | -2 315 | -2 086 |
| Regnskapsmessig avsetninger | 1 059 | 825 |
| Netto midlertidige forskjeller | -3 559 | -3 938 |
| Grunnlag for utsatt skattefordel | -3 559 | -3 938 |
| 22 % utsatt skatt | -783 | -866 |
| Utsatt skatt/ -skattefordel i balansen | -783 | -866 |
Utsatt skattefordel er i sin helhet oppført i balansen fordi det etter selskapets vurdering er sannsynlig at posisjonen kan utnyttes mot fremtidige overskudd.
| Grunnlag for skattekostnad, endring i utsatt skatt og betalbar skatt | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Resultat før skattekostnad | 145 949 | 112 889 |
| Permanente forskjeller | -937 | 106 366 |
| Grunnlag for årets skattekostnad | 145 012 | 219 255 |
| Endring i midlertidige resultatforskjeller | -379 | -439 |
| Grunnlag for betalbar skatt i resultatregnskapet | 144 634 | 218 816 |
| Posteringer direkte mot egenkapital med skatteeffekt | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | -144 634 | -131 695 |
| Anvendelse av fremførbart underskudd | - | - |
| Skattepliktig inntekt (grunnlag for betalbar skatt i balansen) | - | 87 121 |
| Fordeling av skattekostnaden | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Betalbar skatt på årets resultat | - | 19 166 |
| Betalbar skatt konsernbidrag ført mot investering | - | - |
| Effekt avgitt konserbidrag | 31 819 | 28 973 |
| Skattekostnad før endring utsatt skatt | 31 819 | 48 139 |
| Endring i utsatt skatt | 84 | 97 |
| Skattekostnad | 31 903 | 48 236 |
| Betalbar skatt i balansen | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Betalbar skatt (22 % av gr.lag for betalbar skatt i resultatregnskapet) | 31 819 | 48 140 |
| Betalbar skatt på avgitt konsernbidrag | -31 819 | -28 973 |
| Betalbar skatt i balansen | - | 19 167 |
| Avstemming skattekostnad | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| 22 % av resultatet før skatt | 32 109 | 24 836 |
| Permanente forskjeller (22 %) | -206 | 23 400 |
| Sum | 31 903 | 48 236 |
| Avstemming utsatt skattefordel i balansen | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Utsatt skatt/ -skattefordel 01.01 | -866 | -963 |
| Endring utsatt skatt | 83 | 97 |
| Utsatt skatt/ -skattefordel 31.12 | -783 | -866 |
NOTE 6 VARIGE DRIFTSMIDLER
| Varige driftsmidler | Tomter | Driftsløsøre, inventar etc. | Sum |
|---|---|---|---|
| Anskaffelseskost 01.01. | 3 476 | 23 096 | 26 572 |
| Tilgang | - | - | - |
| Avgang | - | - | - |
| Anskaffelseskost 31.12. | 3 476 | 23 096 | 26 572 |
| Akkumulerte avskrivninger 31.12. | - | 22 283 | 22 283 |
| Akkumulerte nedskrivninger 31.12. | - | - | - |
| Balanseført verdi 31.12. | 3 476 | 813 | 4 289 |
| Årets avskrivninger | - | 412 | 412 |
Tomter avskrives ikke.
Driftsløsøre, inventar etc. avskrives lineært over 3-5 år.
Selskapet leier kontorlokaler i Silurveien 2 som ikke balanseføres. Leieavtalen løper til 31.12.2033 og kan forlenges for ytterligere 5 år. Årlig leiebeløp er MNOK 3,8 ekskl mva, og indeksreguleres årlig med SSBs konsumprisindeks.
NOTE 7 DATTERSELSKAP, TILKNYTTET SELSKAP OG FELLESKONTROLLERT VIRKSOMHET
| Datterselskap | Forretnings-kontor | Eier-/ stemme-andel | Egenkap. siste år (100 %) | Resultat siste år (100 %) | Balanseført verdi | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Selvaag Pluss AS | Oslo | 100% | 152 429 | 2 641 | 189 469 | |
| Selvaag Bolig Sandsliåsen AS | Bergen | 100% | 34 756 | -1 980 | 40 722 | |
| Sandsliåsen Utbygging AS | Bergen | 100% | 12 109 | -567 | 49 964 | |
| Sandsliåsen 46 Utbygging AS | Bergen | 100% | 1 435 | -563 | 3 964 | |
| Selvaag Boligutvikling I AS | Oslo | 100% | 16 430 | -349 | 16 300 | |
| Selvaag Bolig Vestby AS | Oslo | 100% | 3 059 | -41 | 2 992 | |
| Selvaag Eiendomsoppgjør AS | Oslo | 100% | 1 416 | -1 802 | 1 415 | |
| Selvaag Bolig Lilleaker AS | Oslo | 100% | 5 172 | -1 222 | 21 864 | |
| Selvaag Bolig Lørenskog AS | Oslo | 100% | 21 433 | -5 657 | 150 053 | |
| Selvaag Bolig Grenseveien AS | Oslo | 100% | 35 338 | 29 924 | 38 613 | |
| Selvaag Bolig Bjerke AS | Oslo | 100% | 26 896 | -682 | 31 058 | |
| Selvaag Bolig Langhus AS | Oslo | 100% | 1 684 | 21 125 | 4 000 | |
| Selvaag Bolig Solberg AS | Oslo | 100% | 14 050 | 1 427 | 15 000 | |
| Selvaag Løren 7 AS | Oslo | 100% | 7 866 | -629 | 71 586 | |
| Selvaag Bolig Hamang AS | Oslo | 100% | 40 864 | 3 093 | 40 500 | |
| Selvaag Bolig Rogaland AS | Stavanger | 100% | 235 028 | -19 314 | 300 000 | |
| Selvaag Pluss Eiendom KS 1) | Oslo | 67% | 245 360 | 8 760 | 201 526 | |
| Selvaag Bolig Ballerud AS | Oslo | 100% | 48 309 | -3 037 | 60 295 | |
| Selvaag Bolig Avløs AS | Oslo | 100% | 1 000 | -33 | 1 000 | |
| Selvaag Bolig Tomt II AS | Oslo | 100% | 443 | -31 | 440 | |
| Selvaag Bolig Landås AS | Oslo | 100% | 11 586 | -5 553 | 44 980 | |
| Øya Lervig Brygge AS | Stavanger | 100% | 2 560 | 102 | 2 500 | |
| Selvaag Bolig Sandslihaugen 30 AS | Oslo | 100% | 5 499 | -508 | 6 665 | |
| Selvaag Bolig Torvmyra AS | Trondheim | 100% | 6 281 | -47 | 8 268 | |
| Selvaag Bolig Lørenporten AS | Oslo | 100% | 28 626 | 1 512 | 22 259 | |
| Selvaag Bolig Trævarefabrikken AS | Oslo | 100% | 8 068 | 368 | 7 680 | |
| Vestparken AS | Oslo | 100% | 12 783 | 386 | 12 168 | |
| Skårer Bolig AS | Oslo | 100% | 96 167 | 35 674 | 15 216 | |
| Lørenskog Sentrum Vest AS | Oslo | 100% | -155 | 1 601 | 68 590 | |
| Selvaag Bolig Skalstadskogen AS | Oslo | 100% | 10 127,80 | -13,53 | 5 605 | |
| Selvaag Bolig Bjørnåsen Syd II AS | Oslo | 100% | 486,73 | -556,38 | 485 | |
| Selvaag Bolig Rådhushagen AS | Oslo | 100% | 1 423,84 | -187,77 | 506 | |
| Selvaag Bolig Mellomåsveien AS | Oslo | 100% | 6 741,07 | -477,90 | 7 218 | |
| Selvaag Bolig Løren 5 AS | Oslo | 100% | 2 059,03 | -6,55 | 1 961 | |
| Selvaag Bostad AB | Stockholm | 100% | 97 550 | -4 881 | 120 950 | |
| Balanseført verdi 31.12. | 1 565 810 | |||||
| 1) Selskapet er eiet 66,7 % av morselskapet og 33,3 % av datterselskap | ||||||
| Tilknyttet selskap | Forretnings-kontor | Eier-/ stemme-andel | Egenkap. siste år (100 %) | Resultat siste år (100 %) | Balanseført verdi | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tiedemannsfabrikken AS | Oslo | 50% | 3 844 | 3 230 | 100 | |
| Sinsenveien Utvikling AS | Oslo | 50% | 124 | 123 866 | 25 | |
| Heimdal Stasjonsby AS | Trondheim | 50% | 9 363 | -489 | 4 600 | |
| Fornebu Sentrum Utvikling AS | Oslo | 50% | -28 138 | -92 | 5 016 | |
| Haakon VII's gate 4 Utvikling AS | Trondheim | 50% | 3 017 | -3 772 | 25 | |
| Kaldnes Brygge AS | Tønsberg | 50% | 50 122 | 4 857 | 46 000 | |
| Kanalveien Utvikling AS | Bergen | 50% | -10 684 | -6 348 | 1 436 | |
| Kanalveien 51-53 AS | Bergen | 50% | -6 827 | -2 061 | 15 | |
| Rabekkgata 4-6 AS | Oslo | 50% | 56 018 | 62 | 65 643 | |
| Sandsliåsen 40 Utvikling AS | Bergen | 50% | -8 | -38 | 15 | |
| Glassverket Boligutvikling AS | Oslo | 50% | 45 | 15 | 15 | |
| Verftsbyen Bolig AS | Oslo | 50% | 42 745 | -138 | 30 000 | |
| Balanseført verdi 31.12. | 152 890 |
| Datterselskap eiet gjennom andre datterselskaper | Forretnings-kontor | Eier-/ stemme-andel |
|---|---|---|
| Aase Gaard AS | Stavanger | 100% |
| Nordic Residential SL | Spania | 100% |
| Jaasund AS | Stavanger | 100% |
| Lade Alle 67-69 Holding AS | Oslo | 100% |
| Lervig Brygge AS | Stavanger | 100% |
| Nesttun Pluss Komplementar AS | Oslo | 75% |
| Nesttun Pluss KS | Oslo | 75% |
| Nyhavn Pluss AS | Oslo | 100% |
| Selvaag Bolig Pallplassen AS | Oslo | 100% |
| Selvaag Bolig Formtoppen AS | Oslo | 100% |
| Selvaag Bolig Vinterportalen AS | Oslo | 100% |
| Selvaag Bolig Vaagen AS | Stavanger | 100% |
| Selvaag Pluss International Holding AS | Oslo | 100% |
| Selvaag Pluss Service AS | Oslo | 100% |
| Selvaag Pluss Service AB | Sverige | 100% |
| Selvaag Bolig Bispelua AS | Oslo | 100% |
| Strandkanten Pluss II AS | Oslo | 100% |
| Selvaag Bolig Bjerke Næring AS | Oslo | 100% |
| Selvaag Bostad Entreprenad AB | Stockholm | 100% |
| Selvaag Bostad Holding AB | Stockholm | 100% |
Investeringene i datterselskap, tilknyttet selskap og felleskontrollert virksomhet regnskapsføres etter kostmetoden.
NOTE 8 FORDRINGER OG GJELD
| Kundefordringer | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Kundefordringer til pålydende | 17 933 | 6 033 |
| Avsetning til tap på kundefordringer | - | - |
| Kundefordringer i balansen | 17 933 | 6 033 |
| Langsiktig gjeld med forfall over 5 år | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Annen langsiktig gjeld til konsernselskap | 751 459 | 810 619 |
| Sum | 751 459 | 810 619 |
| Forfallsplan for langsiktig gjeld: | ||
|---|---|---|
| Tilbakebetales i løpet av 2026 | - | - |
| Tilbakebetales i løpet av 2027 | - | - |
| Tilbakebetales i løpet av 2028 | - | - |
| Tilbakebetales i løpet av 2029 | - | - |
| Tilbakebetales i løpet av 2030 eller senere | 751 459 | 810 619 |
| Sum | 751 459 | 810 619 |
| Gjeld sikret ved pant | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Gjeld | - | - |
| Balanseført verdi av pantsatte eiendeler | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Aksjer i datterselskap | 153 006 | 139 533 |
NOTE 9 FORDRING PÅ TILKNYTTEDE OG FELLESKONTROLLERTE SELSKAP
| Kortsiktig | Langsiktig | |||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2024 | 2025 | 2024 | |
| Kaldnes Brygge AS | 9 | - | - | - |
| Dockside Næring AS | 14 | - | - | - |
| Sinsenveien Utvikling AS | 2 612 | 3 504 | - | - |
| Sandsliåsen 40 Utvikling AS | - | - | 2 305 | - |
| Rabekkgata 4-6 AS | - | - | 1 602 | - |
| Heimdal Stasjonsby AS | 10 | - | - | 13 250 |
| Haakon VIIs gate 4 Utvikling AS | -278 | - | 35 660 | 26 976 |
| Fornebu Sentrum Utvikling AS | 17 | - | 140 220 | 111 110 |
| Sandnes Eiendom Holding AS | - | - | 16 275 | 15 252 |
| Elveparken Sandnes AS | 103 | 103 | - | - |
| Glassverket Boligutvikling AS | - | - | 2 027 | - |
| Verftsbyen Bolig AS | 76 | 1 | - | - |
| Kanalveien 51-53 AS | - | - | 21 786 | 15 524 |
| Kanalveien Utvikling AS | 8 643 | - | 1 011 | 11 070 |
| Sum | 11 207 | 3 608 | 220 885 | 193 182 |
NOTE 10 MELLOMVÆRENDE MED SELSKAP I SAMME KONSERN M.V.
| Kundefordringer | Andre fordringer | |||
|---|---|---|---|---|
| Kortsiktige fordringer | 2025 | 2024 | 2025 | 2024 |
| Selskap i samme konsern | 6 051 | 1 978 | 233 314 | 308 007 |
| Sum | 6 051 | 1 978 | 233 314 | 308 007 |
| Fordringer med forfall senere enn 1 år | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Selskap i samme konsern | 869 862 | 821 753 |
| Sum | 869 862 | 821 753 |
| Annen kortsiktig gjeld | ||||
|---|---|---|---|---|
| Leverandørgjeld | Annen kortsiktig gjeld | |||
| Kortsiktig gjeld | 2025 | 2024 | 2025 | 2024 |
| Selskap i samme konsern | - | - | 144 634 | 131 695 |
| Sum | - | - | 144 634 | 131 695 |
| Øvrig langsiktig gjeld | ||
|---|---|---|
| Langsiktig gjeld med forfall over 1 år | 2025 | 2024 |
| Selskap i samme konsern | 751 459 | 810 619 |
| Sum | 751 459 | 810 619 |
NOTE 11 TRANSAKSJONER MED NÆRSTÅENDE PARTER
| Salg av varer og tjenester | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Tilknyttede og felleskontrollerte selskap | 39 780 | 38 114 |
| Andre nærstående parter (inkludert datterselskap og tilknyttede selskap av morselskap) | 554 | 607 |
| Kjøp av varer og tjenester | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Selvaag AS (morselskap) | 543 | 543 |
| Andre nærstående parter (inkludert datterselskap og tilknyttede selskap av morselskap) | 7 682 | 7 290 |
| Finansinntekt | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Selvaag AS (morselskap) | - | - |
| Tilknyttede og felleskontrollerte selskap | 14 552 | 13 706 |
Utestående mellomværende pr 31.12:
| Fordringer | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Selvaag AS (morselskap) | - | - |
| Andre nærstående parter (inkludert datterselskap og tilknyttede selskap av morselskap) | 550 | 348 |
| Gjeld | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Andre nærstående parter (inkludert datterselskap og tilknyttede selskap av morselskap) | 2 356 | 2 006 |
Varer og tjenester til nærstående parter er solgt til samme priser og vilkår som benyttes ovenfor ekstern tredjepart. Administrative tjenester kjøpes fra morselskapet til markedspris. Videre solgte selskapet sin andel av et deleid selskap i Ski til Urban Property Eier AS for MNOK 44,4.
Detaljer om transaksjoner mellom Selvaag Bolig ASA og andre nærstående parter er oppgitt ovenfor. Mellomværende og transaksjoner mellom Selvaag Bolig ASA og dets datterselskaper, som er nærstående parter til selskapet, fremgår ikke av denne noten.
NOTE 12 BUNDNE MIDLER
Det er ingen bundne midler i selskapet per 31. desember 2025.
NOTE 13 AKSJEKAPITAL OG AKSJONÆRINFORMASJON
| 20 største aksjonærer pr 31.12.2025 | Antall aksjer | Eierandel |
|---|---|---|
| SELVAAG AS | 50 180 087 | 53,5 % |
| Skandinaviska Enskilda Banken AB | 4 980 572 | 5,3 % |
| PERESTROIKA AS | 3 848 312 | 4,1 % |
| VERDIPAPIRFONDET ALFRED BERG GAMBA | 2 706 726 | 2,9 % |
| The Northern Trust Comp, London Br | 2 186 000 | 2,3 % |
| EGD CAPITAL AS | 1 704 752 | 1,8 % |
| SANDEN EQUITY AS | 1 660 000 | 1,8 % |
| HAUSTA INVESTOR AS | 1 600 000 | 1,7 % |
| MUSTAD INDUSTRIER AS | 1 067 454 | 1,1 % |
| The Northern Trust Comp, London Br | 840 200 | 0,9 % |
| Sverre Molvik | 759 852 | 0,8 % |
| Øystein Klungland | 759 852 | 0,8 % |
| Brown Brothers Harriman & Co. | 684 331 | 0,7 % |
| MATTISHOLMEN AS | 578 939 | 0,6 % |
| VERDIPAPIRFONDET ALFRED BERG NORGE | 505 298 | 0,5 % |
| Brown Brothers Harriman & Co. | 486 006 | 0,5 % |
| Christopher Brunvoll | 446 634 | 0,5 % |
| SKEIE ALPHA INVEST AS | 430 000 | 0,5 % |
| KBC Bank NV | 386 569 | 0,4 % |
| VARDE NORGE AS | 383 395 | 0,4 % |
| Sum 20 største aksjonærer | 76 194 979 | 81,3 % |
| Øvrige aksjonærer | 17 570 709 | 18,7 % |
| Totalt antall aksjer | 93 765 688 | 100,0 % |
| *) For ytterligere informasjon vedr. nominee-konti henvises det til: http://sboasa.no/ | ||
Aksjekapitalen på NOK 187 531 376 består av 93 765 688 aksjer à NOK 2,00.
Selskapet eier 71 504 egne aksjer per 31. desember 2025 (341 egne aksjer per 31. desember 2024). Disse har en pålydende verdi på TNOK 143 (TNOK 1 i 2024). For bakgrunn av erverv av egne aksjer, se omtale av aksjekjøpsprogram og aksjespareprogram i punkt 3 i avsnitt for eierstyring og selskapsledelse. For endring i beholdning egne aksjer, se note 13 Egenkapital og aksjonærforhold i konsernregnskapet.
NOTE 14 EGENKAPITAL
| Årets endring i egenkapital | Aksjekapital | Egne aksjer | Overkursfond | Annen innskutt egenkapital | Sum |
|---|---|---|---|---|---|
| Egenkapital 01.01. | 187 531 | -14 | 1 395 478 | 381 153 | 1 964 148 |
| Kjøp av egne aksjer | - | -1 600 | - | -26 207 | -27 807 |
| Salg av egne aksjer | - | 1 458 | - | 22 549 | 24 007 |
| Årets resultat | - | - | - | 114 046 | 114 046 |
| Avsatt ordinært utbytte | - | - | - | -93 766 | -93 766 |
| Egenkapital 31.12. | 187 531 | -156 | 1 395 478 | 397 776 | 1 980 629 |
NOTE 15 BETINGEDE FORPLIKTELSER OG GARANTIER
| Selvaag Bolig ASA har stilt følgende garantier: | Beløp |
|---|---|
| Skattetrekksgaranti | 7 000 |
| Selvskyldnergaranti | 822 126 |
| Byggherregaranti | 324 276 |
| Forskuddsgaranti ihht Bustadsoppføringsloven § 47 | 64 906 |
| Entreprenørgaranti ihht Bustadsoppføringsloven § 12 | 865 393 |
| Andre garantier | 47 818 |
| Sum | 2 131 518 |
NOTE 16 STORE ENKELTRANSAKSJONER
Selskapet kjøpte i 2025 50% av Rabekkgata 4-6 AS til MNOK 65,6. Videre solgte selskapet sin andel av det deleide selskap Kirkeveien Utbyggingsselskap AS i Ski til Urban Property Eier AS for MNOK 44,4.

